XX International Student’s Day of Metallurgy

W dniach 14. – 16.03.2013r, na AGH miał miejsce XX. Międzynarodowy Studencki Dzień Metalurgii, którego głównym organizatorem jest Koło Naukowe Metalurgii Surówki i Stali, oraz Koło ‚De Re Metallica. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: prof. Anna Siwik – Prorektor ds. Studenckich, prof. Maria Richert – Dziekan WMN, oraz prof. Tadeusz Telejko – Dziekan WIMIP. Tegoroczna edycja zgromadziła 230. uczestników – studentów i pracowników 14. uczelni wyższych z 11. krajów. Takie wydarzenia to dla uczestników okazja do wymiany doświadczeń oraz zawarcia cennych znajomości. Podczas konferencji miały miejsce następujące wydarzenia: sesje referatów, podzielone na pięć sekcji tematycznych, wycieczki dydaktyczne do takich zakładów jak – Arcelor Mittal w Krakowie, Valeo i Skawinie, TELE–FONIKA Kable w Myślenicach, oraz Staco w Niepołomicach, dwa bardzo uroczyste wieczory integracyjne, dwa koncerty – Kwartet Brillante i Jurij Beychuk. Kolejna edycja, już XXI. Międzynarodowego Studenckiego Dnia Metalurgii będzie miał miejsce w Clausthal.